Ještě před anotací informace: V ANOTACI (JAKO V ORIGINÁLE A VŠUDE JINDE) SE HLAVNÍ HRDINKA JMENUJE BLUE. ČEŠTÍ PŘEKLADATELÉ TO ZMĚNILI NA LILA... (a další díl s tímhle jménem nevydají.. počkat.. oni nevydají žádný!)
Anotace:
Šestnáctiletá Blue se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Blue se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude.Recenze:
Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...
Nový román americké spisovatelky a autorky populární trilogie o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí) je prvním dílem připravované tetralogie.
Kniha je ozvláštněna tím, že každá kapitola je z jiného pohledu. Někdy Lila (předem se omlouvám, jestli někde automaticky napíšu Blue), jindy někdo z kluků, sem-tam chlápek, kterého nemám ráda.
Podle anotace se zdá, že se Lila zamiluje do Ganseyho na první pohled, ale rozhodně to tak není. Kromě setkání na hřbitově (technicky se setkala s jeho duchem, který už je po smrti), se poprvé potkali v restauraci, kde Lila dělá servírku a Gansey (v té době Ředitel zeměkoule) jí chtěl zaplatit za to, že se seznámí s jeho kamarádem Adamem. Takže do lásky na první pohled je to dost daleko. Navíc, Lila se dá dohromady s Adamem, Ganseyho kamarádem a klukem z bratrstva (celkově jsou ti kluci 4-Gansey, Adam, Ronan a Noah).
Kluci příjdou na věštění k rodině od Lily a tam se setkají i s ní. Pro Ganseyho a Lilu trošku šok, protože to znamenalo, že Ředitel zeměkoule je Gansey, který má do roka zemřít a to proto, že ho Lila buď zabije a nebo je jeho životní láska.
Gansey je celkem hodně posedlý hledáním bájného krále Glendowera, který by měl odpočívat na geomantické linii. Celé to vysvětlovat by zabralo hodně času, takže na podrobnější vysvětlení si to musíte přečíst.
K postavám upřímně moc nevím co říct, protože jenom určit hlavní postavu je nadlidský úkol.
V zjednodušené části by to bylo asi takhle:
Lila/Blue se mi celkem zalíbila i s její šílenou rodinou, poněvadž měla nějakou jiskru a přestože nebyly bohaté, měly celkem fajn (a hlavně šílený) život.
Gansey je zbohatlík, který, i když jsem to nečekala, mi přirostl k srdci. A hrozně. Ten kluk je tak moc posedlý hledáním svého krále, že si málem neuvědomuje jak je sladký :3 S Blue by se krásně doplňovali a byli by dokonalý pár (až na to, že by se nesměli líbat)
Adam. Jediný kluk (kromě záporáků), kterého jsem fakt neměla ráda. Lezl mi na nervy, S Blue, na konci... Pro mě osobně nadbytečná postava.
Ronan se v tomhle díle moc neukázal, ale rozhodně bude stát za to, až si přečtete i druhý díl :D
Noah skrývá celkem velké tajemství, které nečekáte. Alespoň na začátku knihy.
A podívejte se na tu obálku ♥
Knihu opravdu doporučuji, ale kupte si ji možná i v angličtině, protože další díly v češtině asi nebudou...
Claire ♥


Žádné komentáře:
Okomentovat