...
..
..
..
..
..
PRVNÍ STŘÍBRNÁ KNIHA SNŮ je konečně tady!! ;)
Autor: Kerstin Gier
Díl: 1/3
Kniha vypráví přiběh Liv ( Olivie) Silberové, která se společně se svou sestrou Miou a chůvou Lottie. Liv je patnáct
„ Otočila jsem po důvodu toho, že přestala dýchat. Ufoni rozhodně nepřistáli. Zato se zjevila skupina starších studentů, kteří byli podobně nápadní a lišili se od ostatních. Byli to čtyři kluci a skoro každý na téhle chodbě na ně zíral. Možná proto, že se sice tvářili, jak se nenuceně cosi vykládají, ale přesto vykračovali ve stejném rytmu, jako by šli do rytmu hudby, kterou slyší jen oni. Vlastně jen scházelo, aby je někdo zpomalil a podstrčil větrák, který by jim odfoukával vlasy z obličejů. Mířili přímo k nám a já jsempřemýšlela, který z nich proměnil Persephonu v solný sloup. Jak jsem si je prohlédla, měl k tomu každý jisté předpoklady, pokud budu předpokládat, že se jí líbí velcí, blonďatí a sportovní kluci (kteří se mně nelíbili- měla jsem slabost pro tmavovlasé, zadumané kluky, co četli básničky a hráli na saxofon a rádi se dívali na filmy s Sherlockem Holmesem. Bohužel jsem jich zatím moc nepotkala. Nu dobře, žádného. Ale někde tam venku přece musí existovat!)“Kniha mě zaujala především proto, že Kerstin Gier je jedna z mých nej autorek. Nedostala jsem se k ní dřív, protože nerada čekám na pokračování :D Přesto jsem však knihu dostala na letošní, vlastně už loňské, Vánoce, takže jsem se na ni hned prvního ledna vrhla. Byla to chyba. Díky tomu, jsem hned druhý den ráno musela v té zimě běžet do knihkupectví a kupovat druhý díl.... Říkám, chyba.
PSKS mě chytla a pár hodin nepustila. Ach, Kerstin Gier mi tak chyběla. Samozřejmě, že kniha musela mít nějaké nedokonalosti, ale tich jsem si nevšimla. :D
Jediné, co nějak moc nesedělo, byla postava Liv. Jak bylo v úryvku, čeká na kluka, který.....( jsem líná to znovu psát). Přesto však hned po pár dnech propadne lásce s jedním z těchto čtyř blonďatých bohů. ( Pokud mi však někoho takového nabídnete, neodmítnu :3)
Děj navíc komplikuje Secrecy ( kdo z vás viděl/četl Gossip Girl, zjistí, že Secrecy = Super drbna)
A teď konečně k tomu, proč se to jmenuje, jak se to jmenuje. Liv má
Ok, nechci vám knihu moc spoilerovat, takže jenom řeknu, že pokud se vám líbily Drahokamy, jděte do toho. Pokud máte rádi dívčí knihy, jděte do toho. Fantasy maniaci? Jděte do toho.... Když nejste nic z toho, co jsem vám teď vyjmenovala, přesto do toho jděte a přečtěte si tuto dokonalou knihu..
( a ano, tahle recenze byla hodně objektivní :D)
Navíc kniha je krásně zdobená, takže to je pastva nejen pro mozek, ale i pro oči :)
+ nakonec moje oblíbená část :)
„ „...Takže- půjdeš se mnou na ples? “ Otevřela jsem pusu (což znamenalo, že jsem ji vůbec otvírat nemusela, dávno byla otevřená), ale než jsem stihla něco říct, vložil se do toho Henry.Hodnocení bude 9¾|10* :)
„ Ačkoliv je to opravdu šíleně romantickej a naprosto neodolatelnej návrh, musí Liv bohužel odmítnout,“ řekl.
To bylo vskutku mnohem elegantnější než strohé „Ne!“, které jsem měla na jazyku. “
S láskou,
Claire





Žádné komentáře:
Okomentovat