„Jaký je Nathan... Bílý nebo Černý?“
+ ta obálka je nádherná ♥
Anotace:
Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky.
Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran.
Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?
Můj názor:
Tahle knížka byla v mém TBR už hodně dlouho a vůbec nelituji, že jsem ji přečetla. Příběh na to, že jsou takových fantasy magic knih tucty, okouzlil a byl úplně jiný než jsem čekala. (samozřejmě v dobrém smyslu)
Na začátku jsem byla trošku překvapena stylem psaní, protože která kniha je v druhé osobě, že :D Potom znova, když to najednou přešlo do ich-formy. Líbilo se mi, že kapitoly netrvaly dlouho :)
A teď už k obsahu...
Nathan byl jako hlavní postava možná trošku hloupoučký a naivní, přesto se dal celkem dobře snášet. Annalise? Proboha, ta část, kde nebyla, byla o tolik lepší ! A Gabriel byl to nejlepší, co knihu potkalo. Tak roztomilý, milý, dokonalý...(Až na tu část s jeho orientací... :( )
Jediné co mi ohledně postav vadilo, že celou knihu čekáme na TOHO otce, ale potom nic moc... :/
+ Pokud jste to četli, vemte si, od začátku je řečeno, že černí jsou zlí a hnusní a blé, ale kdo byl nakonec větší záporák... Nebyli to náhodou spíše bílí?
Knihu jsem přečetla asi za dva dny a jsem za to ráda, protože mě okouzlila, přestože to není nic světoborného a Vás určitě okouzlí taky :)
8/10*
Claire ♥


Žádné komentáře:
Okomentovat