PS: Podívejte se na ty korunky :3
Anotace:
Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim a stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši?Můj názor:
Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.
Kniha začíná, když jsou dívky rozdělené a Tedros se začíná ukazovat i v horším světle.
Klasicky jsem si zamilovala čarodějnice, protože i když se přidali k Dobru byly boží :) A staré pohádkové postavy? Jeníček s Mařenkou a německý přízvuk, speciální Popelka a ti ostatní... nej byl Merlin :D
Kniha se rychle rozjela, a pak to bylo opravdu fajn. Během dne jsem byla u konce. Akorát závěrečná „bitva“ byla taková, no, slabá. I když to šokující tajemství o Sofii a Agátě to vynahradilo.
Knihu doporučím :)
9/10*
Claire ♥

Žádné komentáře:
Okomentovat