čtvrtek 9. června 2016

Recenze: Škola dobra a zla: Poslední navěky

A nečekaně jsem tu s recenzí :D Dneska na knihu, která je závěrečný díl série Škola dobra a zla od autora Soman Chainani :)
PS: Podívejte se na ty korunky :3
Anotace:
Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim a stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši?

Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.
 
Můj názor:
Kniha začíná, když jsou dívky rozdělené a Tedros se začíná ukazovat i v horším světle. (i tak je pořád cute :3)  Já jsem Sofii nikdy moc nemusela, ale tady se konečně ukázalo, jaká doopravdy je. Jednoduše? Sobecká mrcha, která se rozhodla být princeznou Dobra. Agáta byla jako vždy. Chudák, který je fajn a svůj osud si nezaslouží.  A Tedros byl potom strašně sladký a zároveň lezoucí na nervy. :D Školník byl na záporáka fajn XD . Líbil se mi vztah, který se vyvíjel mezi Teddym a Agátou. Jak postupně dospívali (ten věk je pořád uhozený) a jak si navzájem otevřeli srdce mnohem víc ♥
Klasicky jsem si zamilovala čarodějnice, protože i když se přidali k Dobru byly boží :) A staré pohádkové postavy? Jeníček s Mařenkou a německý přízvuk, speciální Popelka a ti ostatní... nej byl Merlin :D
Kniha se rychle rozjela, a pak to bylo opravdu fajn. Během dne jsem byla u konce. Akorát závěrečná „bitva“ byla taková, no, slabá. I když to šokující tajemství o Sofii a Agátě to vynahradilo.
Knihu doporučím :)

9/10* 

Claire ♥

Žádné komentáře:

Okomentovat