Kniha Mechanický anděl od Cassandry Clare vyšla v Yoli už na podzim (a taky jsem jí ten den koupila..), ale na řadu v mé neuvěřitelné TBR se dostala až teď.
Info: Děj se odehrává v 19. století.
Kniha vypráví příběh Tessy, která se přestěhuje do Londýna za svým bratrem, protože její teta (u které žila) zemřela. Po příjezdu však na ni nečeká její bratr Nate, ale dvě ženy (Temné sestry), které ji mají vyzvednout. Dovezou ji však do jejich domu, kde ji nutí používat její, do té doby neznámou, schopnost, díky které se může převtělit do kohokoliv. V den, kdy ji však chtějí věnovat za ženu Magistrovi, se Tessa pokusí marně utéct. (mezi námi, úplně zbytečně)
Ještě toho dne ji zachrání pohledný lovec stínů Will Herondale, který ji odvede (i když s malou komplikací) do Institutu. Tam Tessa přemluví lovce stínů, aby ji pomohli najít jejího bratra.
Postupem času se Tessa zamiluje, nebude však úplně jasné, do koho....
Kniha se mi opravdu líbila, protože autorce se (podle mě) povedlo dobře vykreslit atmosféru Londýna roku 1878 a přesto tam dát fantasy děj. Četla jsem spoustu recenzí, kde si lidi stěžují, že je to pouze kopírování Nástrojů smrti, ale mi to tak moc nepřišlo a i kdyby, VŽDY je na knize poznat, že je od stejného autora a přesto si tolik lidí nestěžuje, že některé postavy John Greena jsou skoro ty stejné, akorát mají jiné jméno. Děj se opět odehrává ve světě lovců stínů, takže nějakou základní podobnost můžete očekávat, ale mi příjde, že to tak neuvěřitelně podobné není. Hlavní věc, kterou mají stejnou je výborný styl psaní, který vás vtáhne do děje a postavy, které jsou, narozdíl od některých z jiných knih, lidské a nejsou pouze bozi. I když, Will od něho nemá tak moc daleko :D
Pokud jste četli Nástroje smrti, přečtěte si to. Milostné trojúhelníky? Přečtěte si to. Máte rádi fantasy, YA, romanci nebo mix všeho? Přečtěte si to. Jednoduše, pokud dáte na moje slovo, přečtěte si tuhle epickou knihu.
Jediné varování. Na některých místech se to minimálně prolíná ohledně historie postav s NS, takže jsem ještě nikde nezjistila, v jakém pořadí to vlastně číst.
Pokud jste to už četli, napište mi jaký jste tým... #teamWill nebo #teamJames
Já jsem hrdý #teamWill , protože prostě Will ♥
Goodreads
S láskou,
Claire ♥


Já teda fandím Jessa :D ne kvůli tomu, že bych neměla Willa ráda, jen mi prostě k Tesse sedí víc Jem :/ :) ale můj nej tým je Will+Tessa+Jem :) jeden bez druhého se mi prostě nelíbí tolik :)
OdpovědětVymazatTak každému někdo jiný :)
VymazatAle je pravda, že jeden bez druhého by nebyli nic, takže souhlasím s W+T+J :)
Team Will <3
OdpovědětVymazat♥
VymazatClaire