Anotace z Goodreads:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…A ta lepší anotace, která je v knize:
Můj názor:
Série patří k mým nejoblíbenějším. ;)
Sophie je postava, která hned neomrzí. Je vtipná a sarkastická, kamarádská a zamilovaná (teda až později :D) Její přátelství s Jennou jsem milovala od začátku a díky Jenně znám spoustu druhů růžové :D
Archer vypadá jako obyčejný frajírek s tmavými vlasy, ale je opravdu nádherný. Vtipný. Milující. Můj desátý manžel :D. V prvním dílu projde vývojem, který ho rozhodně změní k lepšímu. Pro mě je fajn, že se stane ještě větším zlatíčkem
Elodie je konečně takový miloušký záporák. Hezká holka, dobrá čarodějnice, dokonalý přítel. O na i celý její coven sice moc dlouho jako hlavní nepřátelé nezůstanou, přesto na Elodii nikdy nezapomenete. (Hlavně když si, pokud jste holka, řeknete, že jste hezká. Tahle holka se vám zobrazí v hlavě okamžitě a je po dobré náladě.)
Přesto nemůžu z knihy kladně hodnotit jenom postavy. Knížka se čte rychle a je napínavá dvěmi způsoby-lovestory a to, o čem ta kniha je-.
Podle anotace to vypadá na něco šíleného, co požírá studenty zaživa, ale jde o to, že umírají studentky a vypadá to, že je napadl upír. Protože Sophiina nejlepší kamarádka je upírka, nastává trošku problém.....
V knize si však užijete spoustu vtipných pasáží, ples a služby ve sklepě, na které jen tak nezapomenete. Pokud jste milovníky Tolkiena a Twilight obcházíte obloukem a vyháníte Satana, možná se vám to líbit nebude. Když jste milovníkem YA romance a chcete si přečíst knihu, která bude potřebovat milion re-readingů, jste na správné adrese :)
Na konec vám nechám malý úryvek a užijte si tuto knihu, popř. celou sérii.
Claire ♥
Ok, nakonec ty úryvky budou dva :D
1.
„A co tamhleten kluk?“ zeptala jsem se s předstíraným nezájmem.2.
„Archer Cross, místní drsňák a lamač srdcí. Kouzelník. Každá holka je do něj aspoň trochu zamilovaná.Klidně by se tu mohlo učit, jak mít slabost pro Archera Crosse.“
„Stalo se ještě něco?“
„Zakoukala jsem se do Archera Crosse“
Jenna se rozesmála. „Jsi fakt originální.“
Zhroutila jsem se na postel. „Proč?“ sténala jsem do polštáře, převalila se a zírala na strop. „Dobře, je hezkej. No a co? Na světě je spousta hezkejch kluků.“
Moje fňukání o klukovi, co se mi líbí, očividně rušilo Jennu při čtení. Vstala z postele a sedla si na roh psacího stolu. „Archer není hezkej,“ opravila mě. „Štěňátka jsou hezký. Miminka jsou hezký. Já jsem hezká. Archer Cross je k sežrání. A to nejsem na kluky.“


Žádné komentáře:
Okomentovat