Anotace:
První díl skvěle hodnocené „young adult“ série s nádechem fantasy.To s nádechem fantasy bylo v anotaci pravdivé. Pokud máte náladu na něco ve stylu Game of Thrones, radši se podívejte jinde. Tohle je romance s nádechem fantasy.
Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…
Julie Kagawa píše dobře. Její styl je rychlý, knížku, přestože má asi 360 stran, přelouskáte rychle a budete chtít další díl. Ten ještě přeložený je (a navíc je super). Další díly bohužel ne....
Meghan je klasický outsider na střední škole, která má jen jednoho přítele. Robbieho. Okolo jejich 16. narozenin začínají problémy. Nejprve jejího čtyřletého nevlastního bratra unesou víly, zjistí, že její nejlepší přítel je „víla“ a zároveň legendární Robin Goodfellow z Sen noci svatojánské (to celkově muselo být inspirací...). Říká se mu Puk. Musí se s ním vypravit do Férie, aby zachránila Ethana.
V Kdesikdys však zjistí, že je dcera Letního krále, Oberona, kterou chce každý unést, popř. získat na svou stranu. Nebo zabít.
Během cesty k Letnímu dvoru je málem zabijí (jeden z nich je kluk s tmavými vlasy a očima stříbrné barvy), ale zároveň se seznámí s Grimalkinem, kocourem, který je jedna z nejlepších postav.
Následuje slavnost, kde k Letnímu dvoru přijede Zimní dvůr s královnou Mab a jejími syny. Nejmladším je princ Ash, tatáž osoba, která se ji pokusila zabít v lese. Ano, ten kluk s černými vlasy.
Meghan s Pukem se vypraví na záchranu Ethana a cestou Meghan uzavře dohodu s Ashem, díky které s nimi Ash cestuje do Železného králoství, kde král Macheno drží Ethana.
Takhle bych mohla popsat celý děj, ale jenom o ten nejde.
Meghan nebyla zrovna dokonalá hlavní postava. Byla celkem ufňukaná, nevšimla si toho že ji její kamarád miluje a byla ohledně víl docela nevděčná. Přesto jsem si ji celkem oblíbila.
Další postavou byl Puk, Robbie, Robin -je jedno, jak mu chcete říkat. Prostě jsem ho neměla ráda. Asi tohle není objektivní posouzení jeho osobnosti, ale pro mě byl sobecký, vztahovačný, vychloubačný, prostě mi vadil.
Pro mě byl jeho opozitem zimní princ Ash. Podle recenzí ho většinou moc lidí nemá rádo, ale já jsem si ho zamilovala. Ukázalo se, že je milující, spravedlivý, roztomilý a hrozně sladký.
TEĎ JE TO MOŽNÁ SPOILER, MOŽNÁ NE! Jeho vztah s Meghan asi nebyl nějak dlouho začínající, ale byli spolu tak roztomilí :3
ASI KONEC NE NĚJAL VELKÉHO SPOILERU!
Grimalkin byl ta nejšílenější kočka, kterou jsem kdy poznala. Byl vtipný, zákeřný a v mé představě trošku vypadal jako Šklíba :D
Jednoduše, pokud jste přečetli moji zatím nejdelší recenzi, jsem na vás hrdá. Možná si knihu zamilujete, možná budete shipovat špatný pár, nevím... nebo vás recenze vůbec nezaujala a nepřečtete si to. Váš problém.
Mám vás ráda, Claire <3


Žádné komentáře:
Okomentovat